Salon kominków

Poznaj naszą ofertę

Wybierz kominek dla siebie

Projektowanie

Sprzedaż

Montaż

kominek Akumulacyjny

Kominek akumulacyjny zapewnia akumulację ciepła i zdrowe promieniowanie cieplne. Ciepłe spaliny promieniują z paleniska przez wymiennik ciepła, który w formie nasadki akumulującej (pierścieni) nasadzony jest bezpośrednio na wkład lub w formie ciągu systemowego umieszczonego obok wkładu. Wymiennik ciepła jest wytwarzany z ciężkich materiałów, które są zdolne akumulować ciepło ze spalin. Zmagazynowane ciepło w całości przekazywane jest na płaszcz kominka i następnie do pomieszczenia.

Kominek Powietrzny

Kominek powietrzny jest idealnym rozwiąza- niem, jeśli powietrze w pomieszczeniu ma się szybko i intensywnie nagrzać. Wypływające z paleniska spaliny ogrze- wają powietrze w pomieszczeniu dzięki dużej powierzchni grzewczej na stalowym wymienniku ciepła. Nagrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczenia przez kratki wentylacyjne w pomieszczeniu lub jest doprowadzane przez przewody do innych pomieszczeń. W dolnej części kominka jest zasysane zimne powietrze z pomieszczenia, które ponownie jest ogrzewane.

Kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym służy jako źródło ciepła do ogrzania całego domu lub do podgrzewania wody użytkowej. Ciepłe gazy spalania z paleniska przepływają przez wymiennik ciepłej wody umieszczony nad paleniskiem. Woda podgrzana do 70–80 °C w wymienniku ciepłej wody prowadzona jest do zbiornika akumulacyjnego. Ciepło zmagazynowane w zbiorniku akumulacyjnym jest zużywane wedle potrzeb do ogrzewania kaloryferów, ogrzewania podłogowego czy do ogrzewania wody użytkowej.

Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne wyróżniają się długotrwałą akumulacją ciepła i zdrowym promieniowaniem cieplnym. Spalane gazy przepływają przez system ciągu, w którym magazynowane jest ciepło. Zarówno palenisko jak i system ciągu wykonane są z masy akumulującej ciepło, co powoduje, ze akumulowana jest większa ilość ciepła. Zakumulowane ciepło jest oddawane równomiernie do 12 godzin za pomocą promieniowania na płaszcz pieca, a następnie do pomieszczenia. Promieniowanie cieplne z masy akumulacyjnej porównywalne jest z działaniem promieni słonecznych.